Wstęp do matematyki Zobacz większe

Wstęp do matematyki

Nowy produkt

Jerzy Topp


ISBN: 978-83-7865-331-8
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 214
Format: A4

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Jest to najnowsza wersja wykładów i ćwiczeń dla studentów pierwszego semestru matematyki i informatyki, prowadzonych przez autora na Uniwersytecie Gdańskim i Politechnice Gdańskiej.

Treść obejmuje rachunek zdań i elementy logiki, rachunek zbiorów, kwantyfikatory, funkcje, relacje, moce zbiorów oraz elementy algebry Boole'a. Całość jest przedstawiona intuicyjnie, z jednej strony, a dostatecznie poprawnie i formalnie, z drugiej strony. Zamieszczono dowody prawie wszystkich prezentowanych twierdzeń. Większość pojęć, własności i twierdzeń jest zilustrowana przykładami i rysunkami. Powinno to ułatwić zrozumienie materiału, który jest stosunkowo łatwy, ale bogaty w nowe pojęcia i formalizmy. Dodatkowo każdy rozdział zakończono wieloma, w większości typowymi, zadaniami i testem. 

Do korzystania z tego podręcznika nie jest konieczna znajomość żadnej teorii matematycznej. To właśnie elementarna znajomość przedstawionego materiału powinna ułatwić studentom czytanie kolejnych podręczników, słuchanie innych wykładów matematycznych oraz poznawanie nowych teorii.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wstęp do matematyki

Wstęp do matematyki

Jerzy Topp


ISBN: 978-83-7865-331-8
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 214
Format: A4

Pliki do pobrania