Wspomnienia łowieckie Zobacz większe

Wspomnienia łowieckie

Nowy produkt

Stanisław Łaga


ISBN: 978-83-7865-073-7
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 178
Format: A5

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Wspomnienia łowieckie są zbiorem 37 genialnych opowiadań. Są pełne humoru:

dziki jakby wiedziały, że Ksawery nie uczyni im krzywdy, i cała wataha wyszła na niego. Oczywiście Ksawery odpalił dwukrotnie, ale jak opowiadał trochę złośliwie jego sąsiad na linii Zenek, dziki po strzałach nawet obejrzały się na strzelca.

i łowieckich przygód:

Dzik został otoczony, a „oblegający” go myśliwi stopniowo zmniejszali „kociołek”. Sztuka była jeszcze bardzo ruchliwa, mimo, że poruszała się na trzech biegach. W pewnym momencie zaszarżowała na mnie, prowadziłem dzika lufą, zastanawiając się, jakie spustoszenie spowoduje pocisk w tuszy przy strzale od czoła. Jednak dzik nie pozwolił mi na wyciągnięcie wniosków. Poczułem uderzenie w lufę, a w rękach trzymałem już  rozebrany sztucer! Fabryczne łoże  nie wytrzymało bliskiego spotkania z łbem dzika. Nie zdążyłem zapamiętać dalszych szczegółów, zapamiętałem jedynie, że klęczałem na dokłutym już dziku. Dzik był potwornie wielki, po wypatroszeniu ważył aż 130 kg!

Napisane piękną polszczyzną, z perspektywy bardzo doświadczonego i bardzo (!) etycznego myśliwego stanowią wartościową lekturę nie tylko dla starszych, ale i młodszych, początkujących myśliwych.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wspomnienia łowieckie

Wspomnienia łowieckie

Stanisław Łaga


ISBN: 978-83-7865-073-7
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 178
Format: A5

Pliki do pobrania