Z notatnika tłumacza literatury polskiej i chińskiej Zobacz większe

Z notatnika tłumacza literatury polskiej i chińskiej

Nowy produkt

Wu Lan


ISBN: 978-83-7865-549-7
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 264
Format: A5

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Książka Z notatnika tłumacza literatury polskiej i chińskiej adresowana jest przede wszystkim do osób zainteresowanych literaturą oraz kulturą Polski i Chin, szczególnie zaś do odbiorców, dla których trudne języki obu krajów nie są żadną barierą, jak również do czytelników chcących lepiej poznać współczesną polską i chińską kulturę.

Publikacja obejmuje dwa obszary tematyczne. W części pierwszej zatytułowanej O autorach i literaturze zamieszczono głównie artykuły opublikowane wcześniej w monografiach zbiorowych, a także w czasopismach naukowych. Teksty te zawierają istotne informacje biograficzne o polskich pisarzach, charakterystykę ich twórczości oraz interpretację przekładanego utworu.

Część druga niniejszej publikacji – Relacje kulturowe Polski i Chin – ma nieco odmienny charakter. Znajdują się w niej przede wszystkim artykuły upowszechniające wiedzę na temat różnych aspektów chińskiej kultury, często przedstawiające ją w zestawieniu z kulturą polską.  Zamieszczono tu opisy chińskich tradycji i zaprezentowano sylwetki postaci, które odegrały znaczącą rolę w historii Państwa Środka. Zainteresowany odbiorca przeczyta również o posłannictwie pierwszych misjonarzy, w tym także tych pochodzących z Polski, oraz o wybitnych Polakach urodzonych w Chinach i pracujących tam przez dziesięciolecia.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Z notatnika tłumacza literatury polskiej i chińskiej

Z notatnika tłumacza literatury polskiej i chińskiej

Wu Lan


ISBN: 978-83-7865-549-7
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 264
Format: A5

Pliki do pobrania