Ochrona środowiska morskiego – od teorii do praktyki Zobacz większe

Ochrona środowiska morskiego – od teorii do praktyki

Nowy produkt

Jerzy Bolałek


ISBN: 978-83-7865-319-6
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 314
Format: B5

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Do części teoretycznej należy m.in. przedstawienie głównych międzynarodowych i krajowych regulacji prawnych związanych z ochroną środowiska morskiego. Jedną z omówionych praktykowanych form ochrony jest prowadzenie monitoringu. Niezwykle istotną kwestią jest też zapobieganie zanieczyszczeniom w trakcie bezawaryjnej eksploatacji statków oraz przewożenia różnych substancji – przez odpowiednią gospodarkę odpadami. Najpoważniejsze zanieczyszczenia powodują substancje ropopochodne. Poznanie omówionych w pracy skomplikowanych procesów, dotyczących zachowania się rozlewu olejowego w morzu, to podstawa skutecznej walki z nim.

Kwestie zagrożenia środowiska morskiego najbardziej uwidaczniają się w wyniku katastrof jednostek pływających. Przedstawiono dwadzieścia największych pod względem ilościowym rozlewów olejowych oraz dwa, choć nie należące do największych (pozycje 35. i 131.), które doprowadziły do największego spustoszenia w środowisku naturalnym. Zaprezentowano także wybrane katastrofy na Bałtyku. Ta część pracy jest bogato ilustrowana m.in. oryginalnymi zdjęciami z poszczególnych wydarzeń.

Zanim powstały odpowiednie przepisy regulujące pozbywanie się różnych odpadów, w morzach i oceanach następowało składowanie bojowych środków trujących, odpadów nuklearnych czy urobku czerpalnego. O tym i o wynikającym stąd potencjalnym zagrożeniu również jest mowa w pracy.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Ochrona środowiska morskiego – od teorii do praktyki

Ochrona środowiska morskiego – od teorii do praktyki

Jerzy Bolałek


ISBN: 978-83-7865-319-6
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 314
Format: B5

Pliki do pobrania