Źródła i sposoby finansowania przedsiębiorstw Powiększ do pełnego rozmiaru

Źródła i sposoby finansowania przedsiębiorstw

Joanna Bednarz, Eugeniusz Gostomski

ISBN: 978-83-7865-662-3
Rok wydania: 2018
Format: A5

Książka to syntetyczny podręcznik przeznaczony zwłaszcza dla studentów studiów ekonomicznych i nauk o zarządzaniu zgłębiających wiedzę z zakresu finansowania przedsiębiorstw, w tym także w obszarze handlu zagranicznego i bankowości. Jest to drugie, uaktualnione wydanie podręcznika, który cieszy się dużym zainteresowaniem studentów. Książa napisana jest klarownym językiem, a ponadto zrozumienie omawianej problematyki ułatwiają zamieszczone w niej tabele i schematy. Porządkuje ona wiedzę dotyczącą źródeł i instrumentów finansowania podmiotów gospodarczych. Autorzy omawiają poszczególne rodzaje kapitału stosowane w przedsiębiorstwach i źródła ich pozyskiwania. Przedmiotem analizy są też alternatywne w stosunku do tradycyjnych instrumentów sposoby finansowania działalności gospodarczej, takie jak finansowanie kapitałem hybrydowym i środkami z funduszy unijnych. Bez wątpienia książka jest też przydatna dla praktyków gospodarczych.